Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej

III FORUM BIBLIOTEKARZY

Utworzono dnia 31.05.2017

30 maja 2017 r. w naszej bibliotece odbyło się III Lokalne Forum Bibliotekarzy. Organizatorami byli Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach – Danuta Szlendak, Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Puławskiej – Zofia Małek.

Tegoroczne Forum zorganizowano pod hasłem i z okazji ogólnokrajowych obchodów Roku Rzeki Wisły.

Na nasze zaproszenie  odpowiedzieli i licznie przybyli bibliotekarze Powiatu Opolskiego z Panią Elżbietą Żyszkiewicz - Dyrektor  PBP w Opolu Lubelskim, Powiatu Ryckiego z Panem Wojciechem Niedziółką – Dyrektorem PBP w Rykach,  najliczniejszą grupę stanowili dyrektorzy i bibliotekarze bibliotek publicznych powiatu puławskiego, oraz nauczyciele – bibliotekarze Gminy Puławy.

 Dyrektora Wojewódzkiej  Biblioteki Publicznej w Lublinie reprezentowała Pani  Marzena Targońska, a Starostę Powiatu Puławskiego Pan Andrzej Wenerski.

Otwarcia Forum dokonała pani Danuta Szlendak – Dyr. PBP witając zebranych gości na Ziemi Puławskiej, w Gminie Puławy i nowo otwartym lokalu GBP w Górze Puławskiej.  Podkreśliła rolę bibliotekarzy w dokumentowaniu dziedzictwa historycznego i kulturowego związanego z rzeką Wisłą.

Pan Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy, kierując ciepłe słowa do uczestników spotkania zauważył, że żyjemy i mieszkamy w powiecie, który rzeka łączy i integruje.
Aż cztery jednostki samorządowe Powiatu Puławskiego (Miasto Puławy, Gmina Puławy, Gmina Janowiec, Gmina Kazimierz Dolny) położone są wzdłuż Wisły, jej najpiękniejszego – odcinka – Małopolskiego Przełomu Wisły.

Następnie Pani Zofia Małek – Dyr. GBP zapoznała gości z nowym lokalem biblioteki, zwróciła uwagę , że nowy funkcjonalny lokal z niezależnym wejściem otwiera nowe możliwości w planowaniu i organizacji działań i inicjatyw czytelniczych i kulturalnych. 

Głównym punktem Forum była prezentacja i promocja  książki „Dopóki płynie”  wydanej przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach z okazji Roku Rzeki Wisły i 150 - lecia powstania powiatu puławskiego.

Prezentację multimedialną prezentującą zawartość książki , okraszoną wieloma ciekawostkami  z życia nad Wisłą przedstawił Pan Jacek Śnieżek autor książki.

Pani Teresa Dymowska – Dyrektor Gimnazjum i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Góry Puławskiej zapoznała zebranych z wystawą zatytułowaną „Kartki z historii Góry Puławskiej i okolic” , która pokazuje rzekę i życie mieszkańców Góry Puławskiej wokół niej na starych fotografiach z lat 1937 – 1968. Wystawa została przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej.

Kolejnym punktem spotkania był wykład z prezentacją multimedialną „Dziedzictwo przyrodnicze Małopolskiego przełomu Wisły”; pokaz diaporam o tematyce Wiślanej pani Joanny Szkuat- kierownika oddziału przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Uczestnicy Forum zostali obdarowani książką „Dopóki płynie” oraz kompletami publikacji gminnych .

Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym i wymianą doświadczeń między bibliotekarzami.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania za obecność, miłą atmosferę, oraz ciepłe słowa kierowane pod naszym adresem.

III Forum bibliotekarzy

Utworzono dnia 01.06.2017, 16:36

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 64

W tym miesiącu: 164

W poprzednim miesiącu: 147

Wszystkich: 3105